Президенту України
Зеленському В.О.

Голові Служби безпеки України
Малюку В.В.

Секретарю Ради національної безпеки і оборони України
Данілову О. М.

Голові Комісії з питань захисту бізнесу та поліпшення інвестиційного клімату
Шмигалю Д.А.

Бізнес-омбудсмену
Ващуку Р.

Відкритий лист трудового колективу групи компаній Аурум щодо рішення РНБО України про застосування персональних санкцій до засновниці Аурум Груп – Альони Лебедєвої

Вельмишановний Володимире Олександровичу!
Шановні панове!

12 травня 2023 року указом Президента України введено рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12.05.23 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” в перелік осіб якого за поданням Служби Безпеки України внесено в тому числі Лебедєву Альону Павлівну.

Починаючи з відкриття кримінальної справи проти пані Лебедєвої та арешту її активів за ініціативи Служби безпеки України влітку 2022 року за безпідставними звинуваченнями у нібито підтримці країни агресора (за результатами подій ще від 2018 року!) через постачання цивільної насосної продукції одним з заводів групи, введення персональних санкцій – на нашу думку є продовженням абсолютно безпідставного і нічим не аргументованого тиску з боку силовиків, що здійснюється на пані Лебедєву та групу компаній яку вона очолює, виключно за політичними мотивами та мотивами суспільного резонансу, викликаного родинними зв’язками пані Альони.

Дуже важливо зазначити, що Альона Павлівна, будучи донькою Павла Лебедєва, колишнього міністра оборони України, ще починаючи з 2007 року, коли Павло Лебедєв став Народним депутатом України, вела абсолютно незалежну і самостійну діяльність в сфері розбудови українських промислових, логістичних, аграрних підприємств, які створювали нові робочі місця і були завжди виключно націлені на ефективну роботу задля розбудови економіки як власних регіонів так і України в цілому.

Ми можемо впевнено стверджувати що ні до початку війни у 2014 році ні тим більше після цього – жоден з бізнесів групи ніколи не був націлений на підтримку країни-агресора в будь якому вигляді. А саме навпаки – основним завданням, яке реалізувала пані Альона – було впровадження таких технологій і виробництв, які б дозволили заміщати російські товари на українському ринку, обмежувати доходи будь яких російських бізнесів, які своєю діяльністю підривали економічну безпеку України. На підтвердження цього можна відзначити комплексну діяльність підприємств групи у 2018-2020 роках за керівництвом Альони Лебедєвої та в співпраці з найбільшими виробниками вантажних вагонів України щодо протидії імпорту списаних вантажних вагонів з російської федерації до України. Ця робота завершилась перемогою українського бізнесу та введенням ембарго на імпорт вагонів з 1 березня 2020 року.

За ініціативою Альони Лебедєвої у період 2017-2023 років були проведені безліч нарад на найвищому рівні, прес конференцій, направлено десятки листів до Президента та Прем’єр-міністра України, розроблені проекти нормативних актів – з метою знизити негативний вплив російської федерації на стратегічну сферу залізничних перевезень в Україні. Про все це можна знайти інформацію, опубліковану в інтернеті в десятках ЗМІ.

Починаючи з лютого 2022 року, незважаючи на окупацію і фактично втрату цілого ряду підприємств у Харківській, Луганській, Запорізькій областях – група компаній Аурум за безперечного лідерства Альони Лебедєвої почала активно допомагати Збройним силам України, біженцям, нужденним, направляючи допомогу на мільйони гривень з власних коштів з метою нашої спільної перемоги.

Все вищенаведене свідчить про те, що силовими структурами, на нашу думку, виключно через існування родинного зв’язку, здійснюється необґрунтований тиск як на Альону Лебедєву так і на тисячі робочих місць в компаніях, які входять до підконтрольної їй групи Аурум Груп. Виграш від цього буде короткотерміновий – політичний та репутаційний зиск для окремих силовиків з СБУ, а також фальшивий суспільний резонанс, але фактично такі дії це є внутрішня диверсія проти економіки країни та довіри до верховенства права в України. Адже жоден суд не зможе підтвердити обґрунтованість висунутих звинувачень, країна втратить патріотично орієнтований бізнес, тисячі українців втратять роботу, а невеличкі міста – основне джерело податків.

Закликаємо припинити політично упереджене переслідування керівниці групи компаній Аурум Альони Лебедєвої та об’єктивно підійти до аналізу ситуації!

Слава Україні!

Представники трудових колективів ТОВ «Аурум Груп» та ТОВ «Аурум Транс»:


Звернення трудового колективу ТОВ «Дизельний завод»
щодо політичного тиску на Лебедєву А.П.

До Вас звертається трудовий колектив підприємства – ТОВ «Дизельний завод» (м. Кривий Ріг), яке входить в групу компаній Аурум Груп, засновницею якої є Лебедєва Альона Павлівна.

Наше підприємство є одним з п’яти промислових підприємств в Україні, що сертифіковані на виробництво магістральних вантажних залізничних вагонів, комплектуючих і запчастин до них, а також на здійснення всіх видів ремонтних робіт для залізничного вантажного рухомого складу.

Колектив нашого підприємства вважає безпідставним і необґрунтованим Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 травня 2023 року Про застосування санкцій до Лебедєвої А.П. Це пояснюється тим, що будучи акціонером нашого підприємства, а ні в рішеннях пані Лебедєвої а ні в діяльності підприємства за весь час його роботи не містилось і не могло міститись жодних ознак порушень національних інтересів, національної безпеки, суверенітету чи територіальної цілісності України, прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави.

Політика Лебедєвої А.П. була завжди спрямована на розбудову і розвиток промислового потенціалу підприємства з метою посилення незалежності і самостійності залізничної сфери в Україні. Так, в 2017 році після кількарічної зупинки роботи заводу внаслідок кризи 2014-2015 років, пані Лебедєва інвестувала десятки мільйонів гривень у запуск та відновлення виробництва магістральних вантажних вагонів на потужностях ТОВ «Дизельний завод», завдяки чому було створено сотні нових робочих місць та зміцнений виробничий потенціал регіону.

Альона Павлівна вела активну суспільну роботу разом з нашими партнерами з ПАТ «Крюківский вагонобудівний завод» та ПАТ «Дніпровагонмаш» з питань заборони ввезення вантажних вагонів з росії, імпорт яких перевищив 20 тисяч одиниць лише з 2015 по 2019 роки, чим поставив на грань виживання вагонобудівну галузь України, а галузь залізничних перевезень – в ризик залежності від російських вагонів. Завдяки в тому числі її зусиллям Кабінетом міністрів України було розроблено та впроваджено ембарго на ввезення вагонів російського походження, а також введено заборону на їх тимчасове ввезення, про що можна легко переконатися з публікацій в ЗМІ за відповідною тематикою.

Дії Лебедєвої А.П. свідчать про її відповідальне ставлення до захисту від знищення промислового виробництва в Україні та недопущення експансії російських вагонів, що однозначно поставило би під ризик незалежність та стабільність роботи стратегічно важливої галузі залізничних перевезень України, а отже, внесення пані Лебедєвої до санкційних списків, є на нашу думку абсолютно безпідставним.

Додатково хочемо зазначити, що таке рішення загрожує стабільному функціонуванню нашого підприємства, що призведе до вимушеного скорочення персоналу та втрат для економічного потенціалу регіону.

На думку колективу ТОВ «Дизельний завод» – своїми діями Лебедєва Альона підтверджує що вона є патріотом України і керує виключно проукраїнським бізнесом, а будь які звинувачення у зворотному – мають бути ґрунтовно, об’єктивному та неупередженому розглянуті.


ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О.

ГОЛОВІ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
МАЛЮКУ В.В.

СЕКРЕТАРЮ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ДАНІЛОВУ О. М.

БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНУ
ВАЩУКУ Р.

Звернення трудового колективу ПрАТ «Цукрогідромаш»
щодо внесення до санкційного списку Лебедєвої А.П.

У зв’язку з указом Президента України №279/2023 від 12 травня 2023 введено в силу рішення РНБО “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” в перелік якого було включено також Лебедєву Альону Павлівну – засновницю промислово-інвестиційної групи Aurum Group, до складу якої входить підприємство ПрАТ «Цукрогідромаш».

Вважаєм рішення про введення санкцій проти Альони Лебедєвої необґрунтованим, оскільки пані Альона є представником бізнесу з абсолютно проукраїнською позицією, що доводила і словами і справами. Під її керівництвом «ПрАТ Цукрогідромаш», як і інші структурні підрозділи групи компаній Aurum, вели діяльність виключно задля зміцнення промислового та економічного потенціалу України, та не були націлені на підтримку будь-яких спроможностей держави-агресора в жодному вигляді.

Ще з перших тижнів повномасштабного вторгнення група компаній Aurum і ПрАТ «Цукрогідромаш» надавали посилену допомогу українській армії та підтримували місцеві громади, внутрішньо-переміщених осіб та постраждалих від війни. Ресурсами підприємства та за особистого сприяння Альони Лебедєвої завод розпочав виготовлення протитанкових їжаків різних розмірів для підтримки сил оборони, допомагав з облаштуванням блокпостів та забезпечення їх усім необхідним, зокрема маскувальною сіткою та пальним для техніки. Ми надавали відчутну продовольчу підтримку силам місцевої територіальної оборони. Територія нашого заводу стала надійним прихистком для понад 150 біженців евакуйованих з районів активних бойових дій та окупованих територій, яких було забезпечено усіма необхідними засобами існування, зокрема їжею, водою, медикаментом, засобами гігієни та місцями для ночівлі. Евакуйованих осіб приймали в себе також співробітники підприємств у власних оселях, загалом більш ніж 300 українців отримали від нас допомогу на місці.

Зараз підприємство під керівництвом Альони Лебедєвої, попри відчутні збитки завдані Групі компаній Aurum внаслідок вторгнення, продовжує сплачувати податки та заробітні плати в повному обсязі а також зберігати робочі місця, забезпечуючи сотні українців роботою та засобами до існування.

Вважаємо, що справа проти Альони Лебедєвої носить характер політично-упередженого переслідування, оскільки за рік розслідування кримінальної справи слідчими органами не було доведено та підтверджено провину пані Альони – і невдовзі виходить це рішення про включення Альони Лебедєвої до санкційного списку.

Трудовий колектив підприємства ПрАТ «Цукрогідромаш» закликає силові органи об’єктивно та неупереджено підійти до розгляду справи, оскільки зараз здійснюється необґрунтований та невмотивований тиск на власницю бізнесу, який робить все для нашої спільної Перемоги, підтримує українську армію та економіку та забезпечує роботою та засобами для існування сотні українських

родин. Закликаємо відновити справедливість та забезпечити об’єктивність, захистивши честь та ділову репутацію Альони Лебедєвої.

Слава Україні!

Представники трудового колективу ПрАТ «Цукрогідромаш»


ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О.

ГОЛОВІ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
МАЛЮКУ В.В.

СЕКРЕТАРЮ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ДАНІЛОВУ О. М.

БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНУ
ВАЩУКУ Р.

Звернення трудового колективу ПрАТ «Свеський насосний завод»
щодо внесення до санкційного списку бенефіціарної власниці підприємства Лебедєвої А.П.

Згідно з указом Президента України №279/2023 від 12 травня 2023 введено в дію рішення РНБО “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” в перелік якого було включено також Альону Лебедєву – засновницю промислово-інвестиційної групи Aurum Group, до складу якої входить підприємство ПрАТ «Свеський насосний завод» (далі по тексту – Свеський насосний завод).

Трудовий колектив Свеського насосного заводу був щиро здивований та занепокоєний таким рішенням. Вважаємо зазначене Рішення РНБО помилковим та вбачаємо, що воно є продовженням безпідставного переслідування Альони Лебедєвої, яке тягнеться вже більше ніж рік, і частково пов’язане саме з діяльністю Свеського насосного заводу. Припускаємо, що підставою для внесення Альони Лебедєвої в санкційний список стала справа, за якою Альону Лебедєву звинувачують в організації поставок насосів виробництва ПрАТ «СНЗ» до підприємств впк рф з метою фінансування повалення конституційного ладу України, причому такі поставки ніби-то відбулись у 2017-18 роках та полягали в експорті 16 насосів цивільного(!) призначення.

У зв’язку з чим наголошуємо, що Свеський насосний завод не здійснював поставок своєї продукції до підприємств впк рф. Усі поставки продукції здійснювалися згідно з усіма положеннями чинного законодавства та з дотриманням усіх митних формальностей, а отже не містили ознаки правопорушення. Вся продукція виробництва Свеського насосного заводу не є продукцією військового чи подвійного призначення, щодо зазначених у «справі» насосів, і це також підтверджується висновком експертизи Торгово-промислової палати України (№86/1, 86/2, 86/, 96/4 від 17.06.2022) та висновком Науково-технічного центру оборонних досліджень №314 від 29 червня 2022. Це звичайні цивільні насоси, що використовуються на водоканалах та молочних фермах, Свеський насосний завод не є єдиним їх виробником, зазначені насоси розроблені ще за радянських часів та виробляються на всьому просторі колишнього радянського союзу. І ми, як виробники, не уявляємо як такі насоси могли сприяти зміцненню обороноздатності країни-агресора, чи поваленню конституційного ладу України. Але саме зараз з факту поставки цієї продукції роздувають кримінальну справу, коли всі експортні взаємостосунки з рф давно припинені, а сам Свеський насосний завод потерпає від авіаударів та обстрілів російських загарбників. Така постановка питання кидає тінь на весь трудовий колектив Свеського насосного заводу, і ми категорично з цим не згодні.

Ми, як люди, що мали можливість спостерігати за всіма процесами зсередини, ЗАЯВЛЯЄМО, що справа проти Альони Лебедєвої є безпідставною та юридично необґрунтованою. За весь час слідства не було надано переконливих доказів, що підтверджували б зв’язок Альони Павлівни з будь-якими підприємствами оборонно-промислового комплексу держави агресора. Навпаки, Альона Лебедєва за час своєї роботи сумлінно розвивала саме українське підприємництво та виробничий потенціал наявних вітчизняних промислових потужностей, як на ПрАТ «Свеський насосний завод», про що легко могли довідатись слідчі, якби мали бажання опитати працівників підприємства.

Альона Лебедєва, будучи власницею бізнесу, вживала всіх заходів для зміцнення саме українського виробництва та зменшення його взаємозв’язків з російською федерацією. Слід зазначити, що у зв’язку з територіальним розташуванням Свеський насосний завод з моменту створення був орієнтований на поставки продукції на схід. Ще до початку повномасштабного вторгнення власницею бізнесу Альоною Лебедєвою вживалися заходи для переорієнтування експорту підприємства на внутрішній та західний ринки. І після початку війни у 2014 році підприємству під керівництвом Альони Лебедєвої вдалося значно скоротити обсяги експорту до держави-агресора та вийти на нові ринки збуту, серед яких, зокрема, держави Балтії, південного Кавказу та Середньої Азії.

З перших днів повномасштабного вторгнення Свеський насосний завод розпочав широкоформатну допомогу Збройним силам України та місцевій громаді. Усі жителі прикордонного смт. Свеса були забезпечені безпечними умовами тимчасового перебування у бомбосховищі заводу, їжею, питною водою та медикаментами. Був встановлений безперебійний акумулятор, пічки, забезпечені необхідні побутові умови. Цей комплекс заходів допоміг вижити громаді Свеси під час оточення, а також дає змогу і сьогодні перебувати населенню у безпечному місці, за потреби.

Керівництво заводу за розпорядженням акціонера – Альони Лебедєвої – налагодило постійний зв’язок з підрозділами прикордонників, а саме зі Свеським гарнізоном ДПСУ, надавало активну допомогу в облаштуванні фортифікаційних оборонних споруд на кордоні з країною агресором, налагодило виробництво з власних матеріалів протитанкових їжаків, виробляло і передавало матеріали для обладнання позицій, забезпечило воїнів буржуйками. Керівництво заводу спільно з селищною радою та офіцерами Свеської ОТГ організували громадське формування з охорони порядку селища, збереження майна населення.

Окремі категорії населення Свеси забезпечуємо на постійній основі доставкою гуманітарних вантажів. Налагодили процес забезпечення населення фермерським молоком. Власниця заводу у повному обсязі сплачує заробітну платню колективу заводу, хоча обсяги виробництва наразі не покривають ці витрати. Підприємство стабільно сплачує усі податки до державного бюджету.

Варто зауважити, що ПрАТ «Свеський насосний завод» є фактично містоутворюючим підприємством, робота якого впливає на все життя селища та місцевих громадян. На заводі функціонує єдина у селищі сирена сповіщення, тож наші співробітники цілодобово несуть чергування і оповіщають населення про небезпеку. Свеський насосний завод – єдиний у Свесі постачальник послуг з водовідведення і постачання питної води населенню, а також відводу стокових відходів, який утримує критичну інфраструктуру селища Свеса Шосткинського району Сумської області. Згідно наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 07.09.2022 року № 167, Свеський насосний завод включено до секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури за типом основної послуги – централізоване водопостачання, централізоване водовідведення. Під час відключення подачі енергопостачання у селище Свеса керівництво заводу спільно з керівництвом Ямпільського підрозділу Шосткинського РЕМ АТ «Сумиобленерго» продовжувало постачання електроенергії на завод для забезпечення водопостачання і відводу стокових відходів. Також Альона Лебедєва, як власниця підприємства, дбає про розвиток місцевої громади та інфраструктури, наприклад, за її дорученням завод передав селищній раді металоконструкції для встановлення спортивних майданчиків у місті. Ми добре розуміємо, що саме бізнес наразі займає ключову роль у відновленні наших українських міст.

З огляду на вищесказане просимо припинити упереджене та юридично необґрунтоване переслідування Лебедєвої Альони Павлівни, та забезпечити прозоре та об’єктивне розслідування, що матиме на меті встановлення справедливості. Закликаємо захистити честь та ділову репутацію Альони Лебедєвої, яка і словами і справами підтверджує, що всебічно на боці України та робить все для нашої спільної перемоги.

Представники трудового колективу ПрАТ «Свеський насосний завод»: