Сьогодні корпоративне рейдерство в країні набуває нового забарвлення. В умовах війни ми підійшли до того етапу, коли, якщо тобі подобається чийсь бізнес і ти хочеш ним заволодіти, можна скористатися чудовими механізмами – відкрити кримінальне провадження або накласти санкції.

Майже рік назад проти мене відрили кримінальне провадження. Кричущий випадок беззаконня. Мене, абсолютно на безпідставній основі, звинуватили у нібито підтримці країни агресора через постачання цивільної насосної продукції одним із заводів групи ще у 2018 році!!!

Спустили усіх собак, хотіли зробити вигнанницею, зрадницею Батьківщини. Мені довелося відстоювати не лише власну репутацію, а й право на те, щоб підприємства, які годують тисячі родин у найскладніший для країни час, могли продовжувати безперебійно функціонувати, підтримувати робітників та економіку країни.

І ось, коли кримінальна справа фактично тріщіть по швах, проти мене вводять санкції.

! А я хочу усім нагадати, що причина, за якої проти громадянина країни може бути введено санкції, є доведений факт терористичної діяльності. Тобто тепер мені збираються пришити ще й тероризм, чи як? Просто не вкладається в рамки здорового глузду…

Я завжди сповідувала проукраїнську позицію. У мене немає подвійного громадянства. Я люблю Україну, я – патріот. Хтось – дорікне мені родинними зв’язками. Але ще починаючи з 2007 року, я вела і продовжую вести абсолютно незалежну діяльність.

Більше того, я ніколи не підтримувала країну агресора. Із 2014 року, коли країна продовжувала розширювати експортні стосунки з російською федерацією, підприємства Аурум Груп, які через близькість кордонів мали історичні експортні стосунки з країною-агресором, повсякчас скорочували поставки продукції до росії та шукати нові європейські ринки збуту. У період 2018-2020 років ми протидіяли масовому імпорту списаних вантажних вагонів з росії, а з початком війни, займаємося розробкою технологій і виробництв, які б дозволили заміщати російські товари на українському ринку. Від початку повномасштабного вторгнення, я усіма посильними способами допомагаю ЗСУ та населенню. Незважаючи на те, що частина підприємств фактично зупинила власну діяльність, і витрати наразі не покривають прибутки, група Аурум продовжує сумлінно сплачувати податки бюджету, виплачувати заробітню плату усім співробітникам, за результатами роботи у 2022 році мій Благодійний фонд направив на допомогу ЗСУ понад 6,5 млн гривень.

А коли ти не бачиш реального обґрунтування ЧОМУ проти тебе відкривають кримінальне провадження, включають до санкційного списку, єдиним розумним поясненням, яке спадає на думку, є те, що хтось, вподобавши твій бізнес, хоче скористатися ситуацією у країні і рейдерським шляхом його віджати. Хто це? Партнери по бізнесу чи, можливо, партнери по галузі? Мені, на жаль, важко сказати. Але хтось, через клерків у владних структурах, ввів в оману вище керівництво країни, ввів в оману Президента, підсунувши йому на підпис документ із моїм прізвищем.

Я не маю сумніву, що зможу захистити власну репутацію, за допомогою українського правосуддя чи, якщо цього потребуватимуть обставини, звертатимуся до європейського правосуддя, тому що знаю, що правда на моїй стороні.

Але сьогодні я звертаюся до наших правоохоронних органів, звертаюся з вимогою розібратися із фактом безпідставного включення мене до санкційних списків! Я вимагаю, щоб були встановлені та покарані усі причетні до цієї справи особи! Я вимагаю виявити цих перевертнів в погонах, які з’їдають наші з Вами податки, а насправді працюють на власне збагачення! Я вимагаю зупинити зухвале полювання рейдерів на мій бізнес, бізнес, який годує тисячі родин та підтримує економіку країни!

Я закликаю усю бізнес спільноту, федерації та просто людей, які вміють думати і аналізувати об’єднуватися і боротися із цим свавіллям! Боротися задля нашої сильної і незалежної України і для майбутнього наших дітей!

Якщо ми не зупинимо це зараз, наступним станеш Ти!

Альона Лебедєва