У Мюнхені завершилася безпекова конференція, яка була дуже важливою для України. І хоча у назві присутнє слово «безпека», говорили там не лише про неї.
«Зброя і військова підтримка України – звісно, топ-тема заходу. Проте важливо було почути й інші повідомлення. Зокрема, позицію країн-членів G7 щодо допомоги Україні, яку озвучив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні, яка головує в сімці. Він запевнив, що вони продовжать працювати над посиленням санкцій і над тим, щоб Росія не могла їх обходити. G7 підтримує відновлення України та збереже активи Росії, доки Москва не компенсує Києву збитки. І це хороші новини», – вважає Альона Лебедєва, власниця української багатопрофільної промислово-інвестиційної групи компаній «Аурум Груп».
Також вона зауважує, що на фоні затримки допомоги від США і заяв Дональда Трампа щодо майбутнього НАТО, європейці починають швидше розуміти важливість підтримки України та посилення власних спроможностей.
«Європа почала активніше готуватися допомагати Україні в тривалій війні», – впевнена Лебедєва.
«В той же час делегація від США дала зрозуміти, що Штати усвідомлюють важливість голосування рішення про додаткову допомогу Україні – всі над цим працюють. Проте, серед учасників конференції почали з’являтися версії, що допомога обмежиться лише військовою складовою, без макрофінансової частини», – розповідає Альона Лебедєва.
Також, на думку Лебедєвої, надзвичайно важливим є підписання президентом України безпекових угод із канцлером Німеччини та президентом Франції. А також укладення меморандуму про співпрацю України з німецькою збройовою компанією Rheinmetall.
Нагадаємо: Мюнхенська безпекова конференція була заснована у 1963 році як платформа, де близько 60 учасників із західного блоку обговорювали питання безпекової політики після завершення холодної війни.