2 листопада 2022 року в ЗМІ поширилась інформація від Київської міської прокуратури про заочне повідомлення про підозру Альоні Лебедєвій-громадянці України та єдиній власниці компанії Аурум Груп, базуючись не стільки на підприємницькій діяльності, скільки на родинних зв’язках. Співробітники Служби безпеки нібито підозрюють її в антиукраїнській діяльності та вважають, що вона керувала підприємствами, які постачали товари та обладнання для оборонно-промислового комплексу рф.

Група компаній Аурум Груп ніколи не співпрацювала з  ВПК росії, й не постачала туди свою продукцію, а тому будь-які звинувачення у співпраці з державою агресором є безпідставними й сфабрикованими.

Правоохоронці вважають, що одне з підприємств Групи, а саме Свеський насосний завод у 2017 – 2018 роках здійснив дві поставки своєї продукції (а саме 16 насосів цивільного призначення) російській оборонці через своїх дилерів, а Альона Лебедєва будучи бенефіціарним власником Групи компаній безпосередньо організувала такі поставки, маючи на меті повалення конституційного ладу України.

Такі обвинувачення є абсурдними, зважаючи на те, що Альона Лебедєва, як і Група компаній Аурум Груп, послідовно протягом свого існування проводили проукраїнську політику спрямовану на розбудову сильної та незалежної економіки України. Так, саме завдяки ініціативи Аурум Груп (разом з іншими представниками вагонобудівної галузі за сприянням Федерації роботодавців України та Європейської Бізнес Асоціації) ще у 2020 році  на державному рівні було заборонено експорт до України списаних російських вагонів, що вкрай негативно відображалось на вітчизняних товаровиробниках та економіці України в цілому. Компанія Аурум Груп веде прозорий бізнес, є сумлінним платником податків та зборів до бюджетів усіх рівнів. Альона Лебедєва, громадянка України та єдина власниця компанії Аурум Груп, маючи проукраїнську позицію, з перших днів зосередила діяльність підприємств на допомогу ЗСУ, переселенцям, бійцям ТРО. Незважаючи на складні часи для будь-якого бізнесу в Україні, З самого початку війни з рф  підприємства Аурум Груп та Альона Лебедєва, як безпосередньо, так і через свій благодійний фонд, надавали допомогу Збройним Силам України та місцевим військовим адміністраціям.

Так в перші дні війни за особисті кошти Альони Лебедєвої був придбаний автомобіль швидкої допомоги для ЗСУ, за сприянням благодійного фонду прямо в Києві під обстрілами було налагоджено виробництво плитоносок та бронежилетів, що безкоштовно передавались бійцям та підрозділам ЗСУ, ТРО, добровольчих батальйонів, ДСНС, правоохоронних органів. Підприємствами Аурум Груп надавалась допомога місцевим військовим адміністраціям починаючи з надання паливо-мастильних матеріалів до налагодження виробництва протитанкових їжаків, тощо. Доречі, адміністрацією Свеського насосного заводу, коли в перші дні війни смт. Свеса опинилось в повному оточенні, разом з місцевою владою були організовані оборонні заходи, здійснювалось патрулювання, разом з місцевими фермерами організовано постачання продуктів харчування до смт. Свеса. Незважаючи на шалений тиск з боку правоохоронних органів (накладення арешту на основні засоби та рахунки підприємств), що саме по собі здавалося унеможливлює навіть господарську діяльність підприємств, Група компаній Аурум Груп продовжує надавати системну допомогу ЗСУ, так минулого тижня на передову до 93-ї бригади «Холодний Яр» було відправлено для виконання бойових завдань повнопривідний пікап Ніссан Навара.

Безпосередньо обвинувачення є абсолютно надуманими та ґрунтуються на тому, що нібито Альона Лебедєва з власних політичних переконань вирішила організувати фінансування дій, спрямованих на повалення конституційного ладу України шляхом матеріального забезпечення таких дій у вигляді організації поставки насосів цивільного призначення безпосередньо до порохових заводів рф.
Зважаючи на те, що продукція Свеського насосного заводу, ні в якому разі не відноситься ні до товарів військового призначення, ні до товарів подвійного призначення (які поза своїми основними функціями можуть використовуватись у військовій сфері), чинне законодавство України не покладає на виробника обов’язку відстежувати кінцевого споживача продукції. Перевірка щодо відсутності товарів, які експортується у переліках товарів військового та подвійного призначення здійснюється також митними органами під час оформлення митної декларації у зв’язку з експортом продукції.

Наприкінці травня Група компаній Аурум Груп дізналась про порушення кримінальної справи з зазначених питань. В той же час Альоною Лебедєвою, попри всю абсурдність висунутих звинувачень, а також суттєві втрати для бізнесу, оскільки в рамках даного кримінального провадження були арештовані активи ряду підприємств групи, що порушило їх нормальну роботу, було прийнято рішення надати повне сприяння слідству. Також надати всі необхідні матеріали з метою якнайшвидшого проведення розслідування та вирішення цього непорозуміння.
Оскільки інформація про те,що на розслідування абсурдних звинувачень витрачаються безцінні у військовий час людські та фінансові ресурси правоохоронних органів могла негативно вплинути на імідж правоохоронних органів України та на міжнародний імідж України в цілому, що в умовах воєнного стану, на думку Альони Лебедєвої, було б не на користь інтересам Держави, було вирішено не висвітлювати ці події у ЗМІ.

Ми глибоко стурбовані що й досі в Україні існуть компанії, де представники росїї є в числі бенефіціарів й якими утворені злочинні схеми за для порушення кордонів і цілісності країни. Аурум Груп з розумінням ставиться до того, що відповідні Державні органи проводять перевірки. Втім, наразі ми спостерігаємо наслідки поверхневого ставлення співробітників правоохоронних органів до ситуації, що призводить до перешкоджання законній господарській діяльності підприємств групи на сфабрикованих підставах, керуючись виключно тим, що єдиний бенефіциарний власник Аурум Груп Альона Лебедєва, не порушуючи закони, є донькою колишнього міністра оборони України Павла Лебедєва.

Складається враження, що слідчі ставлять собі за мету не провести об’єктивне неупереджене розслідування в інтересах Держави, а пропіаритись на тому, що знайшли «зраду» в діяльності доньки екс-міністра оборони, оскільки всі ми чудово розуміємо, що як би не родинні зв’язки Альони Лебедєвої, ніякої подібної справи не існувало б. Або навіть гірше – діють в чиїхось злочинних інтересах з метою рейдерського захоплення майна ряду підприємств Групи компаній Аурум Груп.
У будь-якому випадку, такі некомпетентні дії слідчих спричиняють суттєву шкоду, як законній діяльності Групи компаній Аурум Груп, так і економіці та міжнародному іміджу України в цілому.
Не зважаючи на вище викладене Група компаній Аурум Груп продовжує працювати на благо України та продовжує допомогу ЗСУ задля нашої Перемоги. На щастя, ми живемо не в СРСР і не в рф, а у Вільній і Демократичній Україні, де головною цінністю має бути верховенство права. Тож, сподіваємось, що рішення щодо активів Аурум Груп буде ухвалюватися виключно у юридичній площині.

Разом з тим, просимо Генеральну Прокуратуру України, Бізнесомбудсмена України, та Президента України розібратись у вказаній ситуації, оскільки останнім часом ми спостерігаємо тенденцію зростання безпідставного тиску на бізнес з боку правоохоронних органів.

Зазначимо, Компанія Аурум Груп, як і раніше, готова співпрацювати та надавати максимум достовірної інформації правоохоронцям, аби нівелювати будь які міфічні підозри реальними фактами. Лише суд має дати належну оцінку діяльності Аурум Груп. Ми до цього готові, навіть якщо доведеться захищати репутацію в Європейському Суді з Прав Людини. Тому поширення недостовірних відомостей, як стосовно Альони Лебедєвої, так і очолюваної нею Групи компаній є передчасним. Незрозуміла ситуація, в якій опинилась Аурум Груп, не вигідна нікому, а деструктивні дії правоохоронців, особливо в воєнний час, негативно впливають не лише на роботу підприємств, але й на економіку та імідж України в цілому.

Слава Україні! Разом до Перемоги!